ADEM KAPAR'I PROTESTO ETTİLER

GÜNDEM 17 Kasım 2018 18:10
Videoyu Aç ADEM KAPAR'I PROTESTO ETTİLER
A
a

Karaman merkeze bağlı Karacaören Köyünün yol yapım çalışması ödenek çıkmadığı gerekçesiyle durduruldu. Bir süre sonra iş makinalarının başka köylere yol yapımı için gittiğini öğrenen Karacaören Köyü Muhtarı Mustafa Karaduman, bu duruma tepki gösterdi. Durumu köy halkıyla paylaşan Karaduman, çözümü eylem yapmakta buldu.

Muhtar Karaduman, köy halkı ve çocuklar Karaman - Karapınar yolunu trafiğe kapatarak tepkilerini gösterdi. Köy çocukları “Yolumuzu isteriz” şeklinde slogan atarken, muhtar Karaduman kameraların karşısında bir konuşma yaptı. İl Özel İdarenin bütün araçlarının dağlık köylere hizmet verdiğini söyleyen Karaduman, şunları aktardı; “2018 yılında birinci sınıf yol ağına alınan Eğilmez ve Burunoba köyleri arasına yol yapılacaktı. Karacaören’e geldi, yol bitti. İl Genel Meclisi Başkanı Adem Kapar’a giderek sordum bu problemin nedenini. Muhtarım ödenek yok, devletin parası yok dedi. Devletin parası yokta şimdi neden Kılbasan’a, Yollarbaşı’na, Morcalı’ya, Çakırbağ köy içi yollarına nereden geldi bu ödenek. Biz bu yolun yapılmasını istiyoruz.

İl Genel Meclisine böyle başkan istemiyoruz. Karaman’ın 94 köyüne de aynı adaletin uygulanmasını istiyoruz.” Köy muhtarı Karaduman’ın konuşmasının ardından vatandaşlar sorunsuz bir şekilde dağıldı.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Karamanın Hür sesi