Açlık sınırı asgari ücreti aştı

GÜNDEM 27 Nisan 2019 09:39
Videoyu Aç Açlık sınırı asgari ücreti aştı
A
a

Türk-İş tarafından yapılan araştırmaya göre dört kişilik bir ailenin açlık sınırı 2 bin 107 lira, yoksulluk sınır ise 6 bin 863 liraya yükseldi. Açıklanan verilere göre asgari ücret alan bir kişi açlık sınırının altında bulunuyor.

Türk-İş tarafından 2019 Nisan ayı açlık ve yoksulluk sınırı rakamları açıklandı. Açıklanana verilere göre dört kişilik ailenin açlık sınırı 2 bin 107, yoksulluk sınırı ise 6 bin 863 liraya yükseldi.

AÇLIK SINIRI ASGARİ ÜCRETİ AŞTI

Dört kişilik bir ailenin sağlıklı, dengeli ve yeterli beslenebilmesi için yapması gereken aylık gıda harcaması tutarı (açlık sınırı) 2 bin 106,89 TL'ye yükseldi. Açlık sınırı mart ayında 2 bin 14 liraydı.  Gıda harcaması ile birlikte giyim, konut (kira, elektrik, su, yakıt), ulaşım, eğitim, sağlık ve benzeri ihtiyaçlar için yapılması zorunlu diğer aylık harcamalarının toplam tutarı ise (yoksulluk sınırı) 6 bin 862,82 lira oldu. Mart ayında bu rakam 6 bin 560 liraydı. 

Evli olmayan-çocuksuz bir çalışanın yaşama maliyeti ise aylık 2 bin 600,60 TL olarak hesaplandı.
 

 
1000
icon
Suat kürekçi 28 Nisan 2019 23:54

Kime anlatıyor...kime söylüyorsun...tııııınnnn.. Açlık sınırı nedir? Açlık sınırına kimler yaklaştı? Açlık nedir,kim anlar? Tok adam,aç olanın halinden ne anlar?Atalarımız son kelimeyi çok doğru söylemişler!!! Allah(c.c.)bunun hesabını Mahşere bırakmadan..daha bu dünyada mutlaka soracaktır...Bizler tevekkül ederek..Rızk Allah(c.c.)ın teminatı altındadır bilinciyle sabır ile bekleyelim görelim..har vurup..harman savuranların aki betini görelim...Hiç mazlumun ahı nın yerde kaldığını gören varmı?amma mazlumun ahı..tahtından indirir şah ı...açlık sınırı mı demiştiniz!!!konu hakkında bir açıklama yapan çıkar zahir.....

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Karamanın Hür sesi